Інформаційний хаб «Допомога»

Спецпроєкт «Допомога» у м. Краматорськ, Донецької області створений для забезпечення громади актуальною інформацією в умовах воєнного стану

Інформаційний хаб «Допомога»

Спецпроєкт «Допомога» у м. Краматорськ, Донецької області створений для забезпечення громади актуальною інформацією в умовах воєнного стану

Інформаційний хаб «Допомога»

Спецпроєкт «Допомога» у м. Краматорськ, Донецької області створений для забезпечення громади актуальною інформацією в умовах воєнного стану

За яких умов можна не сплачувати за газ: «Донецькоблгаз» дав розгорнуту відповідь

Роз’яснення стосуються як ВПО та біженців, так само і тих, хто залишається у місті

До нас звернулися мешканці міста із питанням, як можна не сплачувати за газ, коли людина перебуває за межами міста? Це стосується як ВПО по Україні, так само і біженців за кордоном.

Ми звернулися з цим питанням до «Донецькоблгаз» і отримали відповідь, яка детально описує можливі варіанти, що враховують різні обставини, а також тих, хто залишається у місті. 

Послуга за розподіл природного газу не нараховується у разі розірвання Типового договору

Споживачу не нараховується послуга розподілу природного газу та відповідно не здійснюється оплата цих послуг у разі розірвання Типового договору розподілу природного газу шляхом надсилання письмового повідомлення Оператору ГРМ, за згодою Сторін або за ініціативою Споживача у порядку, визначеному законодавством України. 

Для цього власнику домогосподарства необхідно звернутися до УГГ за місцем розташування із заявою або надіслати заяву на електрону скриньку відповідного УГГ з підтвердженням особи та вказанням контактних даних. 

Адреси, телефони та електроні скриньки «Донецькоблгаз»:

84313, вул. Південна, 1, м. Краматорськ, Донецька обл., Україна
Тел.:  104, (0626) 41-46-80; 42-33-07.
office@oblgaz.donetsk.ua; skarga@oblgaz.donetsk.ua 
Tеlеgram: Центральна АДС АТ «Донецькоблгаз» 
Viber: Центральна АДС Донецькоблгаз

Розірвання договору не позбавляє від сплати заборгованості

У разі розірвання договору розподілу природного газу або вилучення об’єкта споживача із заяви-приєднання оплата послуги здійснюється споживачем з урахуванням повного календарного місяця, у якому сталося розірвання договору або вилучено об’єкт із заяви-приєднання.

Заборгованість за послуги має бути погашена. У разі переплати здійснюється її повернення

Якщо треба укласти договір знову

Виникнення необхідності знову укласти заяву-приєднання до Типового договору розподілу та відновити газопостачання вважатиметься новим приєднанням з оформленням нових документів.

На якій підставі «Донецькоблгаз» не здійснював нарахування послуг розподілу природного газу з червня 2022 до дати відновлення газопостачання у Донецькій області?

Якщо через пошкодження газорозподільної інфраструктури послуги з розподілу природного газу не надаються, оплата споживачами також не здійснюється.

Про це йдеться у роз’ясненні на сайті НКРЕКП від 24.05.2022 року.

Руйнація об’єкта газоспоживання – теж підстава для звільнення від оплати послуг

Якщо об’єкт газоспоживання (будинок або квартира) зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій, треба отримати довідку про це від поліції, ДСНС або місцевої адміністрації, а далі після обстеження працівниками УГГ складається акт, який може бути підставою для звільнення від оплати послуг розподілу природного газу.

Донецькоблгаз нагадує про необхідність передавати показники

АТ «Донецькоблгаз» нагадує про необхідність щомісяця, станом на 1-ше число, знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти діб (до 5-го числа включно) надавати їх Оператору ГРМ будь-яким зручним способом (на сайті, телефоном, через особистий кабінет побутового споживачачат-боту, android додаток AbonentInfo).

А що у випадку з нарахуваннями за нормами споживання (без лічильника природного газу)?

Нарахування за нормами споживання (без лічильника природного газу) відбувається відповідно до кількості зареєстрованих по домогосподарству осіб. У разі тимчасового непроживання зареєстрованих на об’єкті осіб споживач (або уповноважена ним особа) має своєчасно, але не пізніше ніж у місячний строк, повідомити про це Оператора ГРМ та надати документи, які підтверджують відсутність зареєстрованої особи. 

Якщо на певний період, наприклад, у неопалювальний період, споживач не планує використовувати природний газ та бажає, щоб за його об’єктом чи окремим газовим приладом не здійснювалося нарахування за нормами споживання, він має письмово звернутися із заявою до Оператора ГРМ про припинення розподілу природного газу на об’єкт споживача або на окремий газовий прилад.

Якщо по об’єкту споживача будуть відсутні зареєстровані особи та на об’єкт споживача не буде в установленому законодавством порядку припинено розподіл природного газу, об’єм спожитого природного газу нараховується з розрахунку на одну особу та передається через інформаційну платформу на постачальника природного газу.

В будь-якому з цих двох випадків споживач має сплачувати 1/12 річної замовленої потужності, оскільки Типовий договір розподілу не розривається та послуга надається в повному обсязі.

Поділитись цією інформацією

Урядова гаряча лінія: 1545 або +38 (044) 284-19-15

(с) Kramatorsk Post, 2022 г.